10 vragen aan…René Kerkwijk

1. Wat betekent het Groene deel van GroenLinks voor jou?
Zorgen dat we een wereld nalaten waar te leven valt zonder dat rijke landen afval dumpen in de Derde Wereld, zonder dat we straks als we uit onze voordeur stappen alleen nog maar auto’s zien en waar de economie groen gemaakt is en dat blijkt nog te werken ook!

2. En het linkse deel?
Links betekent solidariteit in de meest brede zin van het woord. Mensen kunnen meedoen en krijgen de kans om mee te doen. Zorg is kwalitatief goed en wordt betaald naar draagkracht. Geen ‘no claim’. Mensen willen graag in de zorg werken en ze krijgen beter betaald en worden voortdurend bijgeschoold. Alles om ervoor te zorgen dat de mensen die afhankelijk zijn van de zorg datgene krijgen dat ze nodig hebben. De hulpverlener gaat weer hulp verlenen. Registreren, vergaderen, productiedruk zijn te vaak een belemmerende factor. Geen afstemmingsproblemen tussen hulpverlendende instanties waardoor kinderen in de knel komen te zitten. Wachtlijsten horen niet en worden weggewerkt.

3. Wat mist er in de landelijke politiek dat jij wel kan brengen?
Humor, lef, creativiteit, nieuwsgierigheid en duidelijkheid maar altijd gericht op resultaat. Gelijk hebben is leuk, maar gelijk krijgen nog veel leuker!

4. Een patatje oorlog of Risotto?
Toch maar Risotto! Zelf koken is leuk en zeker omaf en toe eens iets uit te proberen. Verder Italiaans, Indiaas…. Maar vooral vegetarisch!

5. het beroep politicus ligt steeds vaker onder vuur. Politici zijn regenten, die zich niks aantrekken van het volk. Hoe reageer jij daarop?
Onzin. Maar ook niet te vaak defensief op reageren. Laten zien dat het anders kan door hard te werken, in begrijpelijke taal uit te leggen wat je doet en waarom je dingen doet. Als je het uitlegt en je durft te verantwoorden wordt het vaak genoeg begrepen.

6. Hier heb je een reischeque. Waar ga je heen?
Hoewel ik nog wel eens naar Ierland (rust, ruimte, muziek en sfeer) zou willen geef ik de reischeque weg aan iemand die nooit op vakantie kan.

7. Stel je verhuist naar een ander land. Wat zou je meenemen uit Nederland voor de mensen in het nieuwe land? Het mag een voorwerp zijn maar bijvoorbeeld ook een gedachtengoed.
Vrijheid in denken en doen: dat je altijd jezelf mag zijn en je mening mag uiten waarbij je altijd moet blijven nadenken voordat je dingen doet.

8. Vroegâh was alles betâh. Wat mis jij van vroeger?
Vroeger was niet alles beter. Vroeger had goede dingen en minder aangename kanten. Vandaag heeft dat ook en morgen vast ook wel weer, hoe hard je je best ook doet. Ik mis niet zoveel van vroeger. Ik leer van de geschiedenis maar denk vooral aan vandaag en morgen en richt me daar ook op.

9. GroenLinks in 1 zin.
GroenLinks is een politieke partij met frisse, creatieve en eerlijke ideeën, prikkelend in het debat met degelijke alternatieven en met het lef om steeds na te blijven denken en als het nodig is de koers ook bij te stellen.

10. Op welke startpagina opent jouw browser?
http://www.renekerkwijk.nl/tweede_kamer.php

Stem of voeg toe aanUitleg over het gebruik van deze icons :  Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Plaatsen/stemmen op MSN Reporter Plaatsen/stemmen op Digg Stumble it! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je Google bladwijzers Abonneer je op de RSS-feed van deze site Verstuur deze pagina per e-mail via Feedburner
Heb je een leuke blog? Meld het aan bij Druppeltjes.nl


130 views


1 Response to “10 vragen aan…René Kerkwijk”

  1. 1 Vedat

    Zijn antwoorden komen wel heel eerlijk over bij mij.

Leave a Reply

Ja, ich möchte bei Kommentaren benachrichtigt werden!







Al gezegd....


Men can read maps better than women. Cause only the male mind could conceive of one inch equalling a hundred miles. — Roseanne Barr



Mijn Twitter pagina Mijn Hyves Mijn LinkedIn Pagina Planeet GroenLinks
Work the web You Tube Flickr Trouwen




Nu op de koffie

Users: 1 gast, 2 Bots
1 bezoeker Browsing This Page.
Users: 1 gast

Word lid, dat is gezelliger!

Bij de weg

Bloggen voor newbies
Natuurlijk heb jij allang een blog. Dit artikel is dan ook niks voor jou. Gewoon overslaan. Maar voor de mensen die nog niet bloggen, heb ik wat blogtips op een rijtje gezet. En wie weet, als doorgewinterd blogger heb je misschien ook nog wel wat aan mijn tips. Check de tips hier (0)

Addict-o-matic
Gevonden: een leuke nieuwe zoekdienst. Met Addict-o-matic doorzoek je aan de hand van een zoekterm een groot aantal internetbronnen zoals Twitter, Google Blog Search, You Tube, Live.com News, technorati etc. Dat op zichzelf is al fijn, maar… Lees verder (0)

Twitter Quitter
Natuurlijk gebruik jij Twitter, je bent nu eenmaal een early adopter. En natuurlijk Follow je alle belangrijke Twitter accounts, zoals Dutch Cowboys, 2525, Marlooz, Frankwatching en zo nog wat Twitterati. En belangrijker… Lees verder (0)

Quote van de dag
In een nieuwsuitzending: “Ik heb geen last van de kredietcrisis. Ik heb geen kredieten.” (0)

Formulieren maandag H&M
Vandaag gaan we online shoppen bij H&M. Bij uitstek een winkel die in aanmerking komt voor een webwinkel. Niet omdat het zo vreselijk leuk is om kleding online te kopen, maar vooral omdat het zo grenzeloos afschuwelijk is om kleding in de H&M winkel zelf te kopen….lees verder (0)

Contentgirl a.k.a. redactiestrateeg
Afgelopen week eindelijk weer eens naar een cursus gegaan: crossmediale redactie. Voor de nodige verfrissing en inspiratie. Meestal moet je tijdens een cursus heel hard werken, veel schrijven en herschrijven. Maar niet dit keer. Het kwam er op neer dat we met een clubje van 10 wat gingen babbelen over allerlei internetnoviteitjes. Over leuke online-gadgets … lees verder (0)