Schofterig

Nederland doet het goed op internationaal nivo. Zo zag ik gisteren in een uitzending van Netwerk het Nederlandse bedrijf Occam. Wat deze mensen in India hebben uitgehaald is te schandalig voor woorden. Echt schofterig. Occam is een fabrikant van medische producten. Een van de laatste innovaties is een buisje dat in bijvoorbeeld je bloedvaten kan worden geplaatst: een nieuw soort stent. Om deze stent te testen, is Occam naar India gegaan en heeft daar op schofterige wijze mensen voorgelogen en bedrogen.

Niet alleen heeft Occam nagelaten toestemming te vragen van de Indiase overheid voor het testen. Nee, het is nog erger (en enger). Ook de patiënten waarop het buisje getest is wisten van niets! Sterker nog (en schofteriger nog) Occam heeft de patiënten – die zonder dat ze het dus wisten meededen aan een klinische test - ook nog eens voor de behandeling laten betalen. 1000 euro betaalden de zieke Indiers om proefkonijn te zijn. Wat is mis met dit plaatje?

En – to add insult to injury – op z’n minst even schandalig is het feit dat de stent, ondanks de illegale en onethische manier van testen, door TNO is goedgekeurd. Feitelijk betekent dit dat Occam miljoenen gaat verdienen aan hun wandaden.

Shocking!

Lees hier meer over dit onderwerp en bekijk ook de eerdere reportages die Netwerk over Occam deed. Die van gisteren staat er nog niet bij, maar zal vast ergens in de loop van de dag verschijnen.

Stem of voeg toe aanUitleg over het gebruik van deze icons :  Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Plaatsen/stemmen op MSN Reporter Plaatsen/stemmen op Digg Stumble it! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je Google bladwijzers Abonneer je op de RSS-feed van deze site Verstuur deze pagina per e-mail via Feedburner
Heb je een leuke blog? Meld het aan bij Druppeltjes.nl


103 views


8 Responses to “Schofterig”

  1. 1 Pascal

    Hmmm… lang leve de pharmaceutische industrie, het zijn allemáál een stelletje ratten, helaas testen ze hun produkten niet op zichzelf.

  2. 2 Xaviera

    ja en dit is toch het toppunt :? Niet alleen test je stiekem op onwetende patiënten, je vraagt ze er nog geld voor ook. DAMN

  3. 3 Pascal

    Topje van de ijsberg denk ik…

  4. 4 Vedat

    Dat je hier nog iets over kunt schrijven zeg. Het enige, dat ik zou schrijven is een bom- sorry brandbrief.

  1. 1 foradil
  2. 2 vicodin
  3. 3 norvasc
  4. 4 soma

Leave a Reply

Yes, I would like to receive notification on incoming comments!







Al gezegd....


Men are like parking spots, the good ones are taken and the free ones are handicapped. — Uknown



Mijn Twitter pagina Mijn Hyves Mijn LinkedIn Pagina Planeet GroenLinks
Work the web You Tube Flickr Trouwen




Nu op de koffie

Users: 5 gasten
1 bezoeker Browsing This Page.
Users: 1 gast

Word lid, dat is gezelliger!

Bij de weg

TNT verhuisservice
Je administratieve hebben en houden verhuizen, dat moet tegenwoordig snel en gemakkelijk online kunnen. Wie googlet op verhuizen komt binnen een paar clicks terecht op www.verhuisservice.nl van TNT Post. We namen de content van deze website onder de loep. Lees verder bij Contentgirls (0)

Cursus webredactie/contentcreatie
De cursus gaat morgen van start…dan ook een kleine intro hier. Maar voor de liefhebbers - ja, die zijn er - alvast de permalink: Cursus webredactie. (0)

Cursus Webschrijven
17 september gaat het van start; de online cursus webschrijven van contentgirls.nl. Nu kan jij, blogeigenaar - natuurlijk al onwijs goed schrijven. Maar wat dacht je van SEO (search engine optimisation), commercieel schrijven, het spanningsveld tussen commercie en kwaliteit - óf zit daar wel een spanningsveld, cases, tips etc. Doe er je voordeel mee zou ik zeggen. (0)

Gele gevaar
De telefoongids, summum van old skool tijden. Pre-internet dinosauriër. Okay, dat is niet helemaal eerlijk. Tijdens mijn eerste echte internetbaan - nu alweer zo’n 13 jaar geleden denk ik - gebruikte ik de telefoongids nog vaak online. De afgelopen jaren merk ik dat dat gebruik, door gebruik van andere bronnen sterk is afgenomen…. Lees verder (0)

Zeg eens eerlijk
Was  jij altijd je handen na het plassen? (4)

lekker
Zit jij ook zo lekker in de zon? (0)