Goodbye groenlinks
Published by Xaviera November 11th, 2007 in Politiek.Ja, ik heb er lang en diep over nagedacht. Ben bij mezelf en anderen te rade gegaan. Heb gebiecht en gebeden tot het Spaghettimonster. En uiteindelijk heb ik een beslissing genomen. GroenLinks en ik moeten afscheid van elkaar nemen. Erg relevant is het voor jou niet echt, als lezer zal ik maar zeggen…maar voor mij op zich wel.
Het zat er al een tijdje aan te komen eerlijk gezegd. Niet dat alles wat ik binnen deze partij heb gezien en meegemaakt niet naar mijn smaak was. Er waren hele leuke mensen en een groot deel van het programma kan nog steeds op mijn steun rekenen. Maar het linkse gelijk en het navelstaren werd me net iets teveel. De kramp waarin sommige GL’ers schoten wanneer ze erachter kwamen dat ik een Playstation had én het nog een leuk ding vond ook. De manier waarop ik werd benaderd door sommige GL’ers als ik een pak (getailleerd hoor) droeg. De blikken die mij toegeworpen werden als ik iets zei over “eigen verantwoordelijkheid”…nee, die laat ik met plezier achter me.
Niet dat ik nu een rechtse rakker ben. Helemaal niet zelfs. Ik geloof nog steeds in het (basaal) goede van de mens - dat is gewoon een keuze. Ik geloof ook in het streven naar een rechtvaardige wereld. Ik geloof dat we zorgvuldig om moeten gaan met het milieu…als is dat geen kwestie van geloof, maar gewoon een gegeven. Maar ik geloof niet meer in GroenLinks. Ik geloof althans niet meer in die mensen die tegen elke vorm van discriminatie zijn en intussen zichzelf superieur vinden aan iedereen die het waagt make-up te dragen, een slechte film te kijken die niet in het filmhuis draait en er nog plezier in heeft ook. Al dat semi-intellectualisme maakt me moe tot op het bot. En heel eerlijk gezegd heb ik geen zin meer om dat te denken en er niks over te zeggen. Niet dat iemand me dat verboden heeft hoor. Dat laatste heb ik zelf gedaan. En daar hou ik nu dus mee op. Ik ben weer zwevende en wie weet wanneer ik weer een politiek thuis vind. Misschien kom ik gewoon met een omweg weer bij het linkse groene terecht. Only time will tell.
- Wat een droppie
- Een fijn atheïsme toegewenst
- Kap met janken
- blablabla
- Ongelofelijk
- Respect
- ToGo-kerel
- Wél een ramp
113 views
38 Responses to “Goodbye groenlinks”
- 1 Pingback on Nov 12th, 2007 at 9:14 am
- 2 Trackback on Feb 7th, 2008 at 10:03 pm











/offtopic
waar waren jullie?
Mocht je nog eens van gedachten wisselen over welk onderwerp dan ook, dan hoor ik je graag.
Wens je verder een prettige zweefvlucht, en als je gaat landen een zachte landing.
grtz,
Jeroen
Sommige GroenLinksers moeten nodig op een cursus zelfrelativering en/of ontzuring, maar het grootste deel van de GroenLinksers die ik ken komen niet overeen met het beeld dat jij schetst. Om de rest een beetje bij de les te houden zijn vrouwen met make-up en pakken hard nodig. Van mij mag je blijven!
En ik vond wel altijd dat Femke Halsema bij uitstek de vinger zeer nauwkeurig op zeer pijnlijke plekken weet te leggen.
Sterker nog, binnenkort ga ik een Playstation kopen. En daar ga ik vol trots over vertellen aan elke GroenLinkser die ik tegen kom.
Die “anderen” bij wie je “te rade” bent gegaan, waren die ook in De Tent op 16 september? Zo ja, dan hadden ze wel meer inspiratie over kunnen brengen, lijkt me.
Ik sluit me verder aan bij Johanna’s reactie, http://welfi78.hyves.nl/blog/ en ben even benieuwd naar jouw antwoorden op de daar gestelde vragen.
Kan ik je overhalen om toch te blijven door je van mijn grote aanbod PlayStation-spelletjes gebruik te laten maken? Make-Up heb ik helaas niet.
Nee maar ff serieus. Ik vind het oprecht jammer, omdat ik jou en je blogs juist een toegevoegde waarde vind. Hopelijk vind je je weg terug
Groetjes,
Tofik
Da’s jammer! Zal me vaker opmaken
Al dacht ik dat de lipstift van Mariko en Ineke ook enig effect had, maar goed. Begrijp wel wat je bedoelt, het ‘zgn opgeheven vingertje’ maar had de indruk dat dat juist steeds minder werd. Anyway, hoop dat je met een omweg weer terug komt… Met Play Station en make up.
grt Naima
Sterkte als politieke wees. Het valt mee hoor, alles went.
Altijd wel gestemd en vaak op GL. En waarom? Niet om het programma, want er was altijd wel een enkel puntje waar ik het niet mee eens was.
Waarom wel? Omdat ik bij GL veel vaker wel mensen aantref, waarvan ik denk dat die prima vertegenwoordigers zijn van wat ik vind dat het heersende politieke gedachtengoed zou moeten zijn. Iemand als Xaviera.
Nu ben ik wat somber omdat één van die mensen er uit stapt. Dubbel jammer omdat ik hier moet lezen dat ook GL’ers “maar” mensen zijn die elkaar soms op trivialtiteiten beoordelen.
Dat wordt diep nadenken bij volgende verkiezingen.
Dat wringt, zeker wanneer je een dergelijke benepenheid en intolerantie tegenkomt bij organisaties die tegelijkertijd streven naar links/liberale vrijheden.
Ik kan slecht tegen een gebrek aan (zelf)relativering en humor. Daar word ik snel puberaal opstandig van en dan krijg ik de onbedwingbare neiging om allerlei heel incorrecte dingen te roepen, foute kleren te dragen, naar cultureel onverantwoorde tv-programma’s te kijken, bijzonder onbiologisch voedsel te nuttigen en te genieten van een volstrekt overbodig ritje met de auto.
Doe lekker waar jij je goed bij voelt!
Het voelt wel even raar hoor dat wees zijn…maar ik ga er vanuit dat het went
Maar vooral dit stukje:
Dat wringt, zeker wanneer je een dergelijke benepenheid en intolerantie tegenkomt bij organisaties die tegelijkertijd streven naar links/liberale vrijheden.
Ik denk dat mijn beslissing ook veel zegt over de verwachtingen die ik had toen ik voor het eerst binnenliep bij GL.
de kans op georganiseerde zelfbevestiging is door het OSM (Ons Soort Mensen) gedrag dat mensen eigen is erg makkelijk.
ik merk dat ik zelf ook veel meer mijn best moet doen om toch vriendschap te houden met VVDers of Wilders-fans dan met GLers of SPers.
maar het zijn juist die eerste die mij scherp houden en van perspectief voorzien.
veel zweefplezier toegewenst
@Jeroen: dat ervaar ik niet zo. Ik heb uitstekende contacten met allerlei mensen die zich in andere partijkringen bewegen. Vaak zijn dat wel mensen met gevoel voor humor en zelfrelativering, zodat we gezamenlijk hartelijk kunnen lachen om strubbelingen in elkaars partijen, en de mores die toch overal ook wel weer een beetje hetzelfde zijn. Ik vind het trouwens vaak ook makkelijker om tegen iets van GL te zijn, juist om een beetje dwars te liggen en de boel scherp te houden. Fuck politieke correctheid!
(ik ga volgende keer ook in pak en met stropdas naar een DWARS-congres, om zo te laten zien dat ik een alternatieveling ben. Als normale alternatieveling ben je namelijk een kuddedier daar
)
ik doelde vooral meer op het algemene sociologische gegeven. Zelf heb ik ook niet de ervaring dat dat binnen GL te lastig is. Maar toch merk ik dat ik meer moeite moet doen om me ook buiten groene/linkse/pacifistische kringen te begeven. Van Wilders-achtigen krijg ik gewoon de kriebels, maar toch is het goed wel contact met ze te hebben.
Ik kan dus ook begrijpen dat een stapje terug goed kan zijn voor het overzicht.
En mocht ik bij het volgende DWARS-congres weer genoeg zijn afgevallen om in m’n pakken te passen, dan doe ik mss wel na
)
Ik ben er zeker van Xaviera dat we elkaar wel weer eens ergens tegenkomen. Succes