More Reading

Post navigation

Verlangen

Over het algemeen ben ik een opgeruimd mens. En dan bedoel ik niet dat…

5 Comments

  • Fijn artikel, goed punt! Zelf heb ik de kunstige kant hierover geïnterviewd (2 kunstenaars, 2 galeriehouders) en die gaven aan dat zij graag de kunst onderdeel van de samenleving/het volk zouden willen maken door er (meer) les over te geven op scholen. In Frankrijk doen ze dit zelfs al. Niet om de 'doe maar gewoon' houding te onderdrukken, maar puur om de kennis mee te geven waardoor mensen in ieder geval enige kennis hebben van 'de kunst' en van wat kunstenaars 'bezield'. Ik wil maar zeggen: vanaf de kunstige kant is er in ieder geval goede wil – voor zover ik weet – om die kloof te dichten!

    (Ja, hier hoort wel een linkje bij hoor: http://www.businessconjunctions.com/2012/08/17/th

    • Ik ga je artikel straks even lezen! (linkje kreeg ik 404, maar heb het toch gevonden http://www.businessconjunctions.com/2012/09/14/ar… )

      Ik kan me zo voorstellen dat de intenties er zijn. En er zijn waarschijnlijk ook mensen heel goed bezig. Mijn persoonlijke ervaringen met mensen die ermee bezig zijn, zijn wat minder positief. Nou ja…dat is wat dramatisch.

      Kijk, bij een kloof die groot genoeg is, is het voor partijen aan beide zijden van de kloof lastig om zich te realiseren dát er een kloof is en wat de invloed is van het leven aan die ene kant ervan.

      Oftewel, buiten je eigen kaders bewegen (een mooie oude filosofische kwestie trouwens :)) is onmogelijk (al zijn daar natuurlijk gradaties in) en deze opening vond ik op dat vlak de plank misslaan. Al ben ik ervan overtuigd dat er allerlei goede redenen, bedacht met mooie intenties zijn geweest om het exact zo te doen. 🙂

  • OMG! eMail, eFax, eTelex, eSchilderij, eKrant, eLevertraan, eLfstedentocht, ePyramides, eRunenschrift. Digitalisering, internetisering, socialmedialisering van oude media is onzin. Enfin, en als je iets wil maken dan ga je naar http://www.googleartproject.com/nl/. En schrijf daarna een papieren brief aan Z.K.H. prins Constantijn of dit nou de focus is die als voorwaarde gesteld is aan die 26 miljoen subsidie. Subsidie die we aan opslaan van 400 jaar oude traditionele media wegtieften. Kunnen we alvast een voorschot krijgen op de preservatie van het sociale kunstwerk 42bis.nl?

    • Dammit, die van Google kende ik nog niet, maar die is wel veel gaver.

      Ik ben niet tegen het opslaan van vroeger, vooral niet als vroeger visually pleasing is. Waar ik wel wat tegen heb is dat dit project vooral gewoon een nieuw onderdeel van de shop is, op een plek met oneindige ruimte (het web). Leuk hoor, maar breng het dan liever wat minder hoogdravend. Ik ben best bereid om niet te zeuren over belastingen, maar dat wordt wel lastiger wanneer ik een iPad met loempia's voorbij zie komen 🙂

      • Ah. Jij stoort je aan de hoity-toity borrel, ik heb principiele argumenten.
        1. Het RM doet ook mee aan GAP, dus digitale ontsluiting is dubbel. Dat doet Google beter. Zelfs met audio rondleidingen, zelfs met integratie van streetview.
        2. Musea zijn toevallige historische fysieke collecties. Ik wil echter alle oude media kriskras kunnen doorzoeken, niet per museum, niet per collectie. Op gebruik van de kleur rood, bijvoorbeeld, op periode, of per kunstenaar.
        3. Alles van meer dan 50 jaar geleden moet principieel in het publieke domein. Daar mag niemand een hek omheen zetten. Die schilderijen zijn niet van het RM. Ze bewaren ze slechts voor ons.
        4. Maak nu een iPadhoes van de Nachtwacht is een belachelijk verdienmodel. GAP komt vast met een API binnenkort. Ik vraag gelijk even aan aan de jongens van shirtshop.nl om https://github.com/EmelyanenkoK/GAPDownloader te integreren.
        5. Democratisering van kunst betekent dat we mogen stemmen welke oude media hoe beschikbaar mogen zijn. Rating ranking etc. En dus niet aan een curator over moeten laten welke 125k werken in aanmerking komen.
        6. Musea, Walvisvaarders, Kamer van Koophandels, Omroepen moet je geen geld moet geven om zichzelf te herontdekken. Om met een alternatief verdienmodel te komen. Die vraag zullen ze altijd proberen te beantwoorden met dat ze nog nodig zijn. Vraag wanneer ze zichzelf opheffen. Wanneer is hun werk klaar? Kunnen we toegang tot de fysieke oude meesters niet anders inregelen dan via een tentoonstelling in een gebouw? Ze hebben vaak geen overbruggingskrediet nodig maar palliatieve zorg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Cookiewetgeving: kind en badwater

Kinderen weggooien met badwater is meestal een slecht en vaak zelfs een onwettig idee. Toch is dat exact wat de OPTA en de EU in gezamenlijkheid doen rondom de cookiewetgeving. Het mag dan de bedoeling zijn om de privacy te beschermen, wat het vooral doet is de gebruikerservaring van - in elk geval het Nederlandse deel van het web - verpesten en een deel van het web onbezoekbaar maken. Dag badwater en oh, dag kind...
back to top
×