More Reading

Post navigation

Het kost wat, maar dan heb je ook wat: praten helpt echt

Natuurlijk was het heel dom. Achteraf is dat duidelijk. Achteraf is het altijd, allemaal duidelijk. Het was dom en naïef en belachelijk. Allemaal tegelijkertijd. En toch deed ik het. En jarenlang vond ik het dan ook mijn eigen domme schuld. En schaamde ik me. Niet voor wat er was gebeurd, maar omdat ik zo dom was.

14 Comments

  • Ik heb dit 2x meegemaakt. 1x op een festival in Nederland. Een jongen had een hoogoplopende ruzie met zijn vriendin en ze waren al aan het duwen en aan het trekken. Ik keek die jongen boos aan en zei da tie rustig aan moest doen. Binnen 0,5 seconde sloeg ie mij een blauw oog. Dat heb ik moeten uitleggen aan de baas. Hij kon het wel begrijpen. Maar voor hetzelfde geld was ik mijn baan kwijt geweest of had ie me niet geloofd.

    Later was het in Oslo (Noorwegen). Een meisje had het net uitgemaakt en hij was haar aan het schoppen en aan het slaan. Ik was daar op zakenreis. Ik kan me er mee bemoeien en met een blauw oog op zakengesprek komen en dan ontslagen worden daardoor. Of ik kan het met rust laten. Ik koos ervoor om toch in te grijpen. Gelukkig was hij bang voor mij en stopte en begon te huilen. Dat zij hem kapot had gemaakt. Dat geeft wel aan waarom mensen op straat niet helpen. Te bang.

    En ondertussen zijn ze wel zo hypocriet dat ze vooraan de stille tocht lopen als er een keer iets gebeurt. Fuck stille tochten. Doe iets als er daadwerkelijk iets van je verlangd wordt. En als je zusje/nichtje/vriendin iets aangedaan wordt. Ga er eerst mee naar de politie. Doen die niets los het dan zelf op. Vraag zoveel mogelijk mensen om mee te helpen. Leer hem een lesje.

  • Ik heb een dochter en dit heeft ze gelukkig nog nooit meegemaakt, en ingrijpen, dat is iets wat ik altijd zal doen als ik het zie een vrouw is gelijk aan de man. Dus gelijke rechten, voor man en vrouw hear hear,. En als ik ooit zie dat een vent zijn vrouw vriendin slaat, zal ik altijd ingrijpen

  • Ik hoop met al mijn hart dat mijn nichtjes – heb er 4 – nooit hoeven mee te maken maar als we naar de statistieken zoals die nu omschreven zijn en bekend zijn zullen twee van hen er mee te maken krijgen. Toch een raar en beangstigend idee…..laten we hopen dat we van 45% in ieder geval een veel lager percentage te maken.

  • Ik mis in je artikel dat er meer aandacht moet komen voor de opvoeding van jongens. Dát zijn de daders, dus begin daar. Bij het begin. Leg niet wéér alles bij de vrouwen neer, maar benadruk dat de mánnen hier verantwoordelijk zijn en ga dáár veranderen/verbeteren. Oftewel: ouders, ga je zonen eens opvoeden!

  • Helaas ben ik meerdere malen slachtoffer van mishandeling geweest. Als klein meisje door mijn eigen opa die dit ook deed bij zijn eigen dochters toen ze klein waren. Toch heeft niemand me beschermt. Een paar jaar terug heeft mijn ex me midden op straat geprobeerd te wurgen en me bont en blauw geslagen. Niemand die wat deed of zich als getuige meldde. Hij kreeg 2 jaar voorwaardelijk. Het niets doen van de omstanders was erger dan de mishandeling voor mijn gevoel. Ik heb 3 dochters…hou mijn hart vast!

  • Ook fijn om titels eens aan te passen. Deze cijfers stonden bv in het nu.nl artikel dat de titel "20% van de vrouwen in Europa verkracht". Fijn omdat eens te veranderen in "20% van de mannen in Europa is verkrachter". Oftewel: leg de verantwoordelijkheid daar waar hij thuishoort en benadruk niet het slachtofferschap.

    • Tina, ik vermoed dat er een relatief kleine (maar nog steeds veel te grote) groep mannen is die vrouwen verkracht. Het percentage mannen dat verkracht is dan dus veel lager dan 20%
      Maar nog steeds moeten we met zijn allen niet accepteren dat dit soort dingen gebeuren.

  • ik schrijf dit stuk vanuit mijn eigen ervaring. Ik bén geen jongen of man. Ik weet niet wat jongens of mannen denken. Ik ben niet geïnteresseerd om te raden of fantaseren wat dat zou kunnen zijn. Waarom ik iets anders zou moeten schrijven snap ik niet zo goed. Dit is wat ik mee heb gemaakt. Ik benadruk geen slachtofferschap, ik zeg niet dat ik een slachtoffer ben. Ik beschrijf niets meer dan wat ik voel en vind.

    Maar het staat iedereen > ook jou > vrij om iets anders te schrijven. Graag zelfs. Do your thang chicken wing…zou ik zeggen.

  • Goed artikel. Ik mis alleen een vergelijk met het percentage mannen dat in hun leven te maken krijgt met seksueel of lichamelijk geweld.

    Dat zou zo maar in de buurt kunnen komen van het percentage voor vrouwen en dat brengt de zaak volledig in een ander perspectief en daarom belangrijk om te vergelijken denk ik.

    • Eerlijk gezegd vind ik je reactie nogal stuitend. Je lijkt te willen ontkennen dat we in een wereld leven waarin vrouwen, en dat geldt ook voor Nederland, altijd op hun hoede moeten zijn.

      Maak jij je zorgen als je 'avonds op de fiets over een verlaten weg moet fietsen? Ik niet! Maar voor vrouwen is dat helaas anders.

      Moet jij je zorgen maken dat anderen je lastig vallen als je in een korte broek of je blote bast loopt? Ik dacht 't niet! Maar andersom gaan wij mannen daar in de praktijk helaas anders mee om: als wij ons luchtig kleden dan is dat stoer, doet een vrouw dat dan bestempelen wij mannen haar als 'hoer' en is het haar eigen schuld als mannen daar een vrijbrief in zien om haar lastig te vallen of erger.

      Die dubbele moraal vind ik zum kotsen!

    • Er moet natuurlijk niemand worden mishandeld, verkracht, of anderszins iets worden aangedaan.

      Maar het is wel een probleem van een hele andere orde. Het is alsof je je druk maakt over de TV die nog aan staat, terwijl je huis afbrandt…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Monster Engine

Toen ik vroeger klein was tekende ik altijd kerkhoven en vampiers. Gewoon omdat ik een kleine en enigszins freaky goth chick was. Maar toen ik klein was, was er nog geen Monster Engine.

Innerlijk conflict: iPhone en Simpsons

Ik ben niet zo van Apple, maar ik ben wel heel erg van The Simpsons...aarrgghh innerlijk conflict. Deze stickers voor je iPhone of iPad zijn namelijk wel echt heel erg leuk! Behalve The Simpsons is er ook Pacman, Southpark, Mario Bros en nog veel meer.
back to top
×