More Reading

Post navigation

7 Comments

  • Volkomen mee eens! Daarnaast denk ik ook dat er sprake is van een enorm decorumverlies en oversharing. Ik hoef van mijn allerbeste vrienden al niet elke zucht en steun mee te maken (“Begh, vroeg. Trein is druk”, u kent het vast wel), laat staan van redelijk willekeurige volslagen onbekenden. Ik merk dat ik me in de afgelopen 3 jaar hoe langer hoe meer terugtrek van het internet vanwege het gebrek aan gescheiden cirkels en de overkill aan decorumloze informatie, ik ben benieuwd of er meer “(te) lang op het internet-hangers” zijn die deze neiging hebben, of dat ik over 5 jaar de enige ben die alleen maar IRL leeft. ;-D

    • Ik vind decorum ook nogal samenhangen met *hoe* iets wordt opgeschreven. Met een beetje humor en zelfrelativering graag! Laat me lachen om die vertragingstweet van je en hang niet de zeikerd uit. Dan blijft het leuk.

      Maar mensen zonder humor zijn IRL ook onuitstaanbaar, dus eigenlijk niets nieuws onder de zon…

      • Volkomen mee eens! Het grote verschil is echter dat je over het algemeen niet elke zucht, steun, halve gedachte en ongecensureerde mekker van zo’n humorloze mee hoeft te maken. Laat staan van hele hordes. Althans, dat hoop ik vurig! 😀

        Daarnaast is er IRL nog steeds een bepaalde grens aan wat ik “emotionele incontinentie” noem. Online zie ik echter hoe, zonder ook maar na te denken over hoe je daardoor overkomt en wat voor gevolgen het voor je kan hebben, er dingen geschreven worden die (wat mij betreft, uiteraard) in de categorie “voor in je dagboek” vallen. Dingen waarvan ik ten zeerste betwijfel of die persoon ze ook IRL tegen een vage collega of zomaar iemand in de bus zou zeggen.

        Het lijkt net alsof mensen zich doordat ze meestal in hun eentje in hun eigen omgeving achter een laptop zitten (internetgebruik doe je meestal niet in groepjes) niet bewust zijn van de openbaarheid van het medium. Het gekke is, dat ik in de jaren ’90 nog dacht dat dit lag aan de nieuwheid van het medium, maar het blijft gebeuren en hoe langer hoe meer. Hoogst fascinerend vind ik het! Is er misschien een socioloog in de zaal die een onderzoekje wil doen? 🙂

  • Ik heb sinds een tijdje mijn Facebook dicht staan en heel veel oude vage contacten verwijderd. Maar op de een of andere manier voelt het toch een beetje fake om op Twitter heel zakelijk de marketingthoughtleader uit te hangen en om dan de foto van de kat die je koffie heeft omgegooid alleen aan je vrienden en familie te laten zien… Ik heb dus besloten om de zaken juist weer wat meer te gaan mengen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

back to top
×