More Reading

Post navigation

7 Comments

  • “Niet langer zijn het de “talking heads” die voor ons bepalen wat waarheid is en wat we moeten vinden. Steeds meer moeten wij dat onderscheid zelf maken en die mening zelf vormen. Zonder de juiste tools is dat onmogelijk.”

    Een prachtige zin (dank) die precies weergeeft waar in deze tijd het probleem ligt, mensen (en dus ook de buitenlanders en laaggeletterden in mijn wijk) zullen steeds meer zelf moeten nadenken over en beslissingen nemen voor hun eigen leven. Het vinden van oplossingen over hoe dat aan te leren en te laten functioneren is misschien wel de belangrijkste taak van deze tijd. Juist door de ‘onmogelijk snelle ontwikkeling’ van deze tijd is het voorkomen de ‘vervreemding’ (Hegel) bar nodig.

  • Wat een geweldig artikel, complimenten!
    Internet, debat, Oude Grieken: allemaal onderwerpen die mijn interesse hebben. Heel verrassend om ze zo aan elkaar gelinkt te zien.
    Ik ben het zeer eens met de strekking van je verhaal. Wat er volgens mij bij past, is de oproep tot meer dialoog. Niet alleen discussie en debat, met onwrikbare stellingnames en monologen, maar echt met elkaar in gesprek gaan. Luisteren, argumenten uitwisselen en reageren op wat de ander zegt.
    Als ouder van jonge kinderen probeer ik ze dat ook mee te geven. Maar het is wel moeilijk. Het zou heel mooi zijn als kinderen al vanaf de basisschool zouden leren om echte gesprekken te voeren, om te argumenteren en rekening te houden met anderen door te nuanceren.

    • Eens hoor: empathie is de basis van een goede en interessante, maar ook zinvolle discussie > inleven > luisteren.

      Maar het zou ook fijn zijn als kids/volwassenen in staat zijn om uberhaupt een zinnig argument te herkennen.

      Ik lees soms de online discussies en denk….what the hell. Niet om de mening die gedeeld wordt (soms ook wel), maar om het gebrek aan onderbouwing of slechte onderbouwing. Dat maakt discussiëren wel lastig en luisteren vaak ook moet ik eerlijk zeggen.

      • Denk ook dat het vooral is dat je zelf veel met content en hoe die het beste op te bouwen is bezig bent, veel reacties zijn van mensen die niet dagelijks met content bezig zijn en hun mening willen ventileren en dat zo goed en kwaad mogelijk proberen. Dat ze in valkuilen trappen is logisch, dat ze die niet direct herkennen ook, je kan ze daar dan weer op wijzen. Op school zou je dit al wel mee kunnen geven, discussiëren, gebeurt ook wel af en toe, maar niet alle leerlingen zien het nut er van in en snappen het nut ook niet en zullen later gewoon hun onderbuik gevoelens op het net gooien zonder over de onderbouwing na te denken.

        Het waren ook enkel de welgestelde oude Grieken die hun pubers leerden argumenteren en redevoeren, hoe beter de leraar hoe duurder de lessen.

        • haha da;s waar (dat laatste). Maar dat geldt voor de democratie ook > die was er ook niet voor vrouwen en voor slaven. Dat betekent niet dat het idee van democratie minder waard is 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bill Gates doet een AMA en dat is gaaf

Wat hebben Bill Gates, en Barack Obama met elkaar gemeen? Nee nee, niet hun zangtalent en nee nee, ook niet hun voorliefde voor grote huizen. Beide heren hebben op de website Reddit ("de voorpagina van het internet") een AMA gedaan. Bill Gates zelfs gisteren en jammer genoeg heb ik beide keren en heren gemist.
back to top
×